EN
 
Loading...

BİZ KİMİZ?

Özşahin Suni Kösele Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1945 yılında Ali Nihat Özşahin tarafından kurulmuştur. Ayakkabı ticareti ile başladığı çalışmalarına, 1960 yılından itibaren ayakkabı malzemeleri üretimi ile devam etmiş, daha sonra neolit olarak isimlendirilen ve ayakkabı tabanı imalatında kullanılan kauçuk plakaların üretimine başlamıştır.

Özşahin, bu yıllarda, kendi bünyesinde yaptığı AR-GE çalışmaları sonucu, tabii köselenin tüm özelliklerine sahip sentetik köseleyi üretip, piyasaya sürerek kundura sanayinde devrim yapmıştır.

Uzun yıllar Ümraniye Taşdelen bölgesindeki tesislerinde üretimini sürdüren ve günlük kauçuk hamur üretim kapasitesi, 40.000 kg’a ulaşan Özşahin, üretim çeşitlerine çizmelik pençeli plakalar, light neolitler, EVA plakalar ve ökçe kapaklıklarını da eklemiştir.

2000 yılında üretimine başlanan ve ayakkabı tabanı, elektrik kablosu, pencere profili, boru, conta üretimlerinde kullanılan termo granül üretiminin de günlük kapasitesini 30.000 kg’a çıkartan Özşahin, bu ürününü Termogran® markasıyla dünyaya pazarlamaktadır.

Üretimin yanı sıra kauçuk ve yardımcı malzemelerinin ithalatını ve ticaretini de gerçekleştiren firmamız, Evonik, Schill+Seilacher, Actmix, Lanxess, Cancarb, Sabic, Bostik, Ege Kimya, LCY, Richon gibi uluslarası önemli firmaların Türkiye temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmaktadır.

Özşahin, 2003 yılından itibaren tüm imalat ve ticaret birimlerini Dudullu Organize Sanayi bölgesinde bulunan 20.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde bir arada toplamıştır. Firmamız, Dudullu merkez binanın dışında İstanbul’da Gedikpaşa ve İkitelli’de, İzmir’de ise Işıkkent’de yer alan irtibat ofisleri ve depolarından da hizmet vermektedir.

70 yıllık mazisi ile Özşahin uğraştığı tüm işlerle ilgili olarak yeni teknolojilere, yeni ürünlere, AR-GE çalışmalarına ve kendi personelinin eğitimine ağırlık vererek inovasyona dayalı faaliyetlere yönelmiştir.

Ürünlerin geliştirilmesi, üretim tesislerinin daha efektif üretim yapar hale getirilmesi, imalatın yanında yeni ve özel hammadde çeşitlerinin ithalatının sağlanarak müşterilerin kullanımına sunulması, mevcut durumun iyileştirilerek daha dinamik, daha yenilikçi, daha az rekabetle karşılaşacak çalışmalara ağırlık verilmesi hadeflenmektedir.

Şirketimizin kurulduğu günden bu yana değişmeyen en önemli özelliği, sağlamış olduğu güvendir. 70 yıla yakın süredir aynı isimle, aynı adreste, aynı piyasalarda hizmeti sürdürmektedir.

Karlılık oranlarının her geçen gün azaldığı dünyada artık maksimum teknolojiyi kullanarak minimum maliyetlerle üretim yapan firmalar ayakta kalabilmektedirler. Bu düşünceden hareketle Özşahin üretim teknolojilerini yenilemeye çalışmakta, bir çok konuda dünya lideri firma ile ileri dönük yatırımlar için temaslarda bulunmaktadır.

Son yıllarda hızlanan üretim faaliyetlerimizin yanı sıra, uluslarası ticari faaliyetlerimiz de aynı paralelde gitmektedir. 2014 yılında, konusunda önde gelen dünya devi firmalarla yeni işbirlikleri içine giren Özşahin her geçen gün genişleyen hammadde portföyü ile Türkiye kauçuk sektörünün lider tedarikçisi konumunu pekiştirmektedir.

Hedefimiz ilerleyen yıllarda da hem ülke çapında hem de uluslararası ölçekte kazandığımız başarıların ve güvenin daha da ötesine geçerek sektörde bir dünya markası haline gelmektir. Siz değerli iş ortaklarımızın katkılarıyla bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum.

Saygılarımla,

Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa Kemal Özşahin

MiSYONUMUZ

Hammaddemizi ulaştıran şoförden onu emekleriyle işleyen işçilere, yönetimi oluşturan ekibimizden ürünlerimizi kullanan müşterilerimize, kadar zincirdeki tüm paydaşların mutluluğu için çalışmak.

VİZYONUMUZ

Ülkemizde olduğu gibi, dünyada da önemli bir marka olmak.

BELGELER